Cztery medale dla AZS Lublin na Igrzyskach!
Grudzień
3
2019

Reprezentanci AZS Lublin studiujący na lubelskich uczelniach zdobyli cztery medale podczas X Ogólnopolskiego Finału Igrzysk Studentów Pierwszego Roku, który odbył się 29.11-01.12.2019 roku w Krakowie. Największy sukces odnieśli piłkarze UMCS Lublin - wygrywając turniej futsalu!

Osiem reprezentacji miast wystartowało na jubileuszowym X Ogólnopolskim Finale Igrzysk Studentów Pierwszego Roku. Do Krakowa pojechała liczna grupa studentów z woj. lubelskiego - reprezentująca: Uniwersytet Marii-Curie Skłodowskiej, Katolicki Uniwersytet Lubelski, LAW Dęblin, Politechnikę Lubelską, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny i WSEI Lublin.

Złoty medal wywalczyli futsaliści UMCS Lublin, prowadzeni przez trenera Tomasza Bieleckiego. W finale zrewanżowali się drużynie z Warszawy za porażkę grupową odniesioną dzień wcześniej. Srebrny medal w pływaniu zdobył Kacper Borkowski (Politechnika Lubelska) na 50m st. motylkowym, a brązowy Kazimierz Kożuch na 50m st. klasycznym (Politechnika Lubelska). Ostatni czwarty medal wygrała Joanna Hapunowicz (WSEI Lublin) w biegach przełajowych.

AZS Lublin ostatecznie zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej środowisk - wygrała ekipa AZS Warszawa. Natomiast AZS Kraków (drugie miejsce w generalce) stanął na wysokości zadania, ponieważ były to jedne z lepiej zorganizowanych finałów w dziesięcioletniej historii zawodów.