Królowa Sportu i finał piłki nożnej kobiet - podsumowanie AMWL
Czerwiec
22
2020

Za nami kolejny weekend pod znakiem Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego. Rywalizowali lekkoatleci, piłkarki oraz żeglarze

Sobota należała do Królowej Sportu, w najmocniej obsadzonych biegach zobaczyliśmy reprezentantów Polski. Alicja Wrona (Politechnika Lubelska) wygrała bieg na 300m. Piękne widowisko stworzyli studenci Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na dystansach 300m i 800m. Cezary Mirosław zajął pierwsze miejsce na 300m, wyprzedzając Macieja i Krzysztofa Hołuba. Szymon Żywko pokonał na 800m Kamila Oleszka i Michała Kitlińskiego. Szczegółowe wyniki z zawodów AMWL znajdują się w komunikacie zakładki Akademickie Mistrzostwa Woj. Lubelskiego/Dyscypliny/Lekka atletyka

- Udało się wygrać, było bardzo fajnie. Dogadałem się z chłopakami, każdy miał swój moment w biegu. Chciałbym jeszcze wystartować w podobnym, mocno obsadzonym biegu. Następnie planuje dwa obozy, a imprezą docelową w tym roku będzie dla mnie młodzieżówka i Mistrzostwa Polski Seniorów - zdradził nam Szymon Żywko, zwycięzca biegu na 800m.

Niedziela należała do studentów rywalizujących w żeglarstwie i piłce nożnej kobiet. Akademickimi Mistrzyniami Województwa Lubelskiego zostały piłkarki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, które w finale pokonały drużynę Politechniki Lubelskiej. W tym samym czasie na Zalewie Zemborzyckim odbyła się rywalizacja w ramach żeglarstwa. Po zwycięstwo sięgnęła także ekipa UMCS Lublin w składzie: sternik - Filip Świętoń i załoga: Maria Gajewska, Filip Zalewski. Dokładne wyniki regat są w komunikacie na podstronie Akademickie Mistrzostwa Woj. Lubelskiego/Dyscypliny/Żeglarstwo

Zachęcamy również do przeczytania:
- Weekend pod znakiem sportu-Akademickie Mistrzostwa Woj. Lubelskiego (15 czerwiec)
- Wznowiliśmy Akademickie Mistrzostwa Woj. Lubelskiego (8 czerwiec)

Materiał: Piotr Rejmer