Akademickie Mistrzostwa Woj. Lubelskiego - podsumowanie
Grudzień
9
2019

Intensywny tydzień dla studentów rywalizujących w ramach największych zawodów w regionie pn. Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego. Cztery turnieje w dwóch miastach i blisko 1000 startujących. Zapraszamy do przejrzenia krótkiej relacji z zawodów.

W piątek 6 grudnia 2019 roku odbył się turniej indywidualny AMWL w tenisie stołowym. Zwycięstwo w klasyfikacji kobiet wywalczyła Patrycja Waszczuk z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a w kl. mężczyzn wygrał Paweł Kozieł z Uczelni Państwowej w Zamościu.

Dzień później zorganizowaliśmy zawody w ergometrze wioślarskim. Złote medale zdobyły: w kat. lekka kobiet - Natalia Dudicz z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a w kat. open kobiet - Justyna Dziedzic z UMCS Lublin. Pierwsze miejsce w kat. lekka mężczyzn wywalczył Jakub Kaproń z Politechniki Lubelskiej, natomiast w kat. open mężczyzn Rafał Szabat z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Na zakończenie weekendu mogliśmy oglądać rywalizację studentów w ramach pływania i szachów błyskawicznych. Wszystkie zdjęcia medalistów AMWL w pływaniu znajdują się na Facebooku AZS Lublin. Warto wspomnieć, że pierwszy raz odbyła się rywalizacja sztafet mieszanych. Złoty medal zapewnili sobie studentki i studenci UMCS Lublin w kon. 4x50 m dowolny MIX. Tego samego dnia na Pucharze AMWL w szachach błyskawicznych wygrywali - Aleksandra Kot z KUL Lublin i Ignat Bogdanov z Politechniki Lubelskiej.

Wszystkich medalistom gratulujemy, poniżej zamieszczamy wyniki najlepszych. Szczegółowe rezultaty zostaną zamieszczone w komunikatach poszczególnych dyscyplin na stronie Akademickie Mistrzostwa Woj. Lubelskiego/Dyscypliny